Η Ευαγγελία Αναστασιάδου του ΝΟΚ στον μεγάλο τελικό του Πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος

Σε μία ακόμα καταπληκτική κούρσα, η Ευαγγελία Αναστασιάδου, αθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Καστοριάς, πήρε την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό του αγωνίσματος του σκιφ γυναικών ελαφρών βαρών, στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων αθλητών κι αθλητριών (κάτω των 23 ετών) που θα διεξαχθεί την Κυριακή 8/9 στις 11:04 π.μ.

Αγωνιζόμενη στον δεύτερο ημιτελικό, η Ευαγγελία από το ξεκίνημα του αγώνα, έδειξε πως είναι ιδιαίτερα δυνατή και πως η πρόκριση στον μεγάλο τελικό δεν ήταν δυνατό να της ξεφύγει. Με τρομερό ρυθμό και με χρόνους αισθητά καλύτερους από αυτούς που έφερε ο πρώτος ημιτελικός, η νεαρή αθλήτρια πήρε τη μεγάλη πρόκριση και μαζί με τα υπόλοιπα 8 Ελληνικά πληρώματα στα υπόλοιπα αγωνίσματα, θα διεκδικήσει ένα από τα μετάλλια του μεγάλου τελικού.

Για μια ακόμη φορά, ένα τεράστιο μπράβο στην Ευαγγελία, αλλά και στα υπόλοιπα μέλη της Ελληνικής αποστολής. Καλή επιτυχία στον τελικό. Τα καλύτερα έρχονται!!!