Νίκη για τον ΑΣ Καστοριάς Άροσις στην 2η αγωνιστική για τα Play Off

PLAY OFF 2ηΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Γ΄ΦΑΣΗ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝΔΡΩΝ NATIONAL LEAGUE 2

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ _Άροσις – Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ  80-70

Για τα play off ανόδου της National League 2, ο Α.Σ. Καστοριάς_άροσις χθες στο κλειστό γυμναστήριο «Δημήτρης Διαμαντίδης», αντιμετώπισε τον Α.Ο. Τρικάλων στο 2ο παιχνίδι της σειράς.

Σ’ ένα γήπεδο με πολύ κόσμο που βοήθησε τους παίκτες μας, η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 τη σειρά, παίρνοντας τη νίκη με 80-70.

Από την αρχή του παιχνιδιού οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με το 1ο δεκάλεπτο 17-15. Στο 2ο, οι φιλοξενούμενοι πήραν μια διαφορά αλλά γρήγορη ήταν η αντίδραση με το ημίχρονο να τελειώνει 39-38.

Στο Β΄ ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της και σε άμυνα και σε επίθεση, πήρε διαφορά που έφτασε τους 15 πόντους, 3ο δεκάλεπτο 63-54 και τελικό 80-70.

Έτσι όλα θα κριθούν  την Κυριακή στα Τρίκαλα με τον νικητή να παίρνει το εισιτήριο, για τον τελικό του πρωταθλήματος.

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας για τη μεγάλη νίκη αλλά και για το θέαμα που παρουσιάζουν σε κάθε παιχνίδι. Άξια λοιπόν κέρδισαν στο τέλος το ζεστό χειροκρότημα του κόσμου που ήρθε στο γήπεδο, στον οποίο οφείλουμε ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Δεκάλεπτα: 17-15, 39-38, 63-54 και 80-70

Α.Σ. Καστοριάς – άροσις(Καραταγλίδης): Μπέγος Ρ. 14(1), Τερσενίδης Χρ.5(1), Δατσιάδης Δ. 27(4), Χότζα Ερ. 22(1), Κορομπίλιας Γ., Σαρρής Ιωαν.5(1), Πιπερόπουλος Ηλ., Παντελίδης Αγ.5(1),Παπαδημητρίου Ηλ.2, Κώτσης Π., Ντόντης Π. και Στεφανής Γ.