Το πρώτο βήμα στον δρόμο για το Skate4Autism έγινε!
Ξεκινήσαμε από το Απόζαρι!
Ευχαριστούμε θερμά τον Πολιτιστικός-Εξωραϊστικός Σύλλογος “Το Απόζαρι” για τη φιλοξενία και τη βοήθεια καθώς και όλους εσάς που συμμετείχατε με ενθουσιασμό!
Ήταν το 1ο μίας σειράς από mini events, 5 στον αριθμό, που θα διεξαχθούν σε συμβολικά σημεία της πόλης όπως Απόζαρι, Ομόνοια, Καλλιθέα καθώς και στην πλατεία Μανιάκων και
Άργους Ορεστικού.
Σκοπός των mini events είναι να ενεργοποιήσουν όλους τους πολίτες, χωρίς περιορισμούς και διακρίσεις, ώστε να συμμετάσχουν ενεργά και να γίνουν τα πρόσωπα της κεντρικής μεγάλης εκδήλωσης Skate4Autism στις 21 Ιουνίου, παγκόσμια ημέρα skateboarding και μουσικής, στο Skate Park στην περιοχή Χλόης Καστοριάς.
Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να έρθεις στο επόμενο mini event, να διασκεδάσεις και να φωτογραφηθείς μαζί μας.
Γίνε κι εσύ ένα από τα πρόσωπα του Skate4Autism!
Μια κοινή προσπάθεια της Εταιρεία Προστασίας Ατόμων με Αυτισμό-ΔΑΔ Ν. Καστοριάς και της κοινότητας Lemon Skates με σκοπό την ευαισθητοποίηση, την αποδοχή της διαφορετικότητας και την ανάδειξη των αξιών της συμπερίληψης και της συλλογικής σκέψης.
Επόμενη στάση η Πλατεία Ομονοίας!
Όλοι Μαζί, μπορούμε να χτίσουμε μια πιο συμπεριληπτική Καστοριά!
Για όλες τις εκδηλώσεις:
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Το πρόγραμμα:
![🛹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te1/1/16/1f6f9.png)
19/05/2024
(Μουσική, skateboarding, φωτογράφιση, λεμονάδες) ![☑️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8d/1/16/2611.png)
![☑️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8d/1/16/2611.png)
![🎯](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1/16/1f3af.png)
25/05/2024
(Μουσική, skateboarding, φωτογράφιση, λεμονάδες)
![🎯](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1/16/1f3af.png)
31/05/2024
(Μουσική, skateboarding, φωτογράφιση, λεμονάδες)
![🎯](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1/16/1f3af.png)
Ορεστικού
05/06/2024
(Μουσική, skateboarding, φωτογράφιση, λεμονάδες)
![🎯](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1/16/1f3af.png)
14/06/2024
(Μουσική, skateboarding, φωτογράφιση, λεμονάδες)
![🎯](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1/16/1f3af.png)
![⏳](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb7/1/16/23f3.png)
![🎯](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1/16/1f3af.png)
![‼️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t77/1/16/203c.png)
21/06/2024 ![🕕](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f555.png)
![🕕](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f555.png)
Mια μεγάλη εκδήλωση ανοιχτή προς όλους με ζωντανή μουσική από συγκροτήματα, επιδείξεις extreme sports, Graffiti, ενημέρωση για τον αυτισμό και το εθελοντικό πρόγραμμα, δυνατά μηνύματα αλληλεγγύης και πολλές εκπλήξεις!!!