Με το δεξί στο πρωτάθλημα ο ΑΣ Καστοριάς

Την Κυριακή το απόγευμα είχαμε πρεμιέρα για τη National League 2 (Γ΄ Εθνική), με τον Α.Σ. Καστοριάς_άροσις να φιλοξενεί τους Αετούς Βέροιας.

Η ομάδα μας μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 74-61. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους παίκτες μας να παίρνουν κεφάλι στο σκορ από την αρχή, 20-14 1ο δεκάλεπτο, 37-28 ημίχρονο και με τη διαφορά συνέχεια να μεγαλώνει.

Ειδικά στο ξεκίνημα του Β΄ ημιχρόνου, έφτασε και στους 20 πόντους, 3ο δεκάλεπτο 57-40. Στο 4ο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έκαναν την τελευταία τους προσπάθεια να μειώσουν και να μπουν στο παιχνίδι, αλλά η ομάδα μας με καθαρό μυαλό και ψυχραιμία, έφτασε στην 1η πολύτιμη νίκη.

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας όχι μόνο για τη νίκη αλλά και για την εμφάνισή τους!

Να σημειώσουμε ότι στο γήπεδο βρέθηκε πολύς κόσμος που βοήθησε την προσπάθεια των παιδιών και τον ευχαριστούμε γι αυτό!

Δεκάλεπτα: 20-14, 37-28, 57-40 και 74-61

Α.Σ. Καστοριάς – άροσις(Καραταγλίδης): Μπέγος Ρ. 15(1), Τερσενίδης Χρ.15(1), Χότζα Ερ. 12(1), Παγανάς Γ. 12, Δήμου Θ. 8(2), Παντελίδης Αγ. 2, Εφραιμίδης Μ. 2, Στεφανής Γ.8(2), Στεργιόπουλος Γ., Κωνσταντίνου Γ., Φούφας Λ. και Πιπερόπουλος Ηλ.