Τα αποτελέσματα των αγώνων του Α.Σ. Καστοριάς

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α΄-Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Α΄ 26 – 68

Για το παιδικό πρωτάθλημα της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ., ο Α.Σ. Καστοριάς ταξίδεψε στην Κοζάνη όπου αντιμετώπισε την Β’ ομάδα των Διόσκουρων.

Η ομάδα μας πήρε εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα με 26-68 και με καλή απόδοση απ’ όλους τους αθλητές μας.

Α.Σ. Καστοριάς Α΄ (Καραταγλίδης): Μαυροδήμος Αγγ.2, Τάσιος Π., Πιπερόπουλος Π.11, Καραβατάκης Κ. 9(1), Ντόντης Αν.4, Γκόσδας Δ.4, Κωνσταντινίδης Ζ. 10(2), Κώτσης Θ.20(1), Καραλής Π., Κωτούλας Αλ., Λέκκος Αθ. και Μπιτσόλης Π. 8(1).

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ NATIONAL LEAGUE 2 2024-25

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ _Άροσις – ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 80-77

Για τη National League 2, ο Α.Σ. Καστοριάς φιλοξένησε τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών.

Σ’ ένα θεωρητικά εύκολο παιχνίδι η ομάδα μας πήρε εύκολα τη νίκη, αλλά καρδιοχτύπησε στο τέλος 80-77.

Ο Μ. Αλέξανδρος είχε πολλή καλή παρουσία και πάλεψε μέχρι τέλους. Το 1ο δεκάλεπτο βρήκε τους παίκτες μας να προηγούνται με 20-19 και μ’ ένα ξέσπασμα στο ημίχρονο με 49-39, χωρίς όμως να πιάσουν καλή απόδοση με πολλά λάθη. Τα πράγματα δεν άλλαξαν στο 2ο ημίχρονο με σκορ 3ου δεκαλέπτου 68-61 και τελικό 80-77.

Συγχαρητήρια στους παίκτες μας για τη νίκη και για το 3-3, που μας κρατάει στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τους Διόσκουρους Κοζάνης.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο που βοήθησε στην προσπάθειά μας!

Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή 27/10/2024 στο Άργος Ορεστικό.

Δεκάλεπτα: 20-19, 49-39, 68-61 και 80-77

Α.Σ. Καστοριάς – άροσις(Καραταγλίδης): Χότζα Ερ. 28(1), Μπέγος Ρ. 8(2), Τερσενίδης Χρ.14(1), Παγανάς Γ. 7, Δήμου Θ. 13(1), Παντελίδης 5(1), Στεφανής Γ.2, Πιπερόπουλος Ηλ.3(1), Εφραιμίδης Μ., Μαυροδήμος Κ., Φιλιππίδης Δ. και Μονοβασίλης Αλ..